Озброєння та техніка

Осінь закінчилась, але будівлі продовжують рости як гриби після дощу…

У господарстві капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил рік завершується майже 40 новобудовами та капітально відремонтованими об'єктами

У квартирно-експлуатаційних структур частин та з’єднань Повітряних Сил напередодні зими було багато роботи, пов’язаної з підготовкою до холодної пори року. Але це йдеться про містечка, в яких квартирували вчора і продовжують дислокуватися сьогодні військові частини та установи. Втім у Збройних Силах чимало об’єктів відновлюють, капітально ремонтують або ж узагалі будують з нуля

Так, в одних гарнізонах зводять гуртожитки, в інших відновлюють інфраструктуру аеродромів, тобто здійснюють капремонт колись покинутих чи будівництво нових споруд та об’єктів інженерної мережі. Цим займаються фахівці з капітального будівництва та ремонту.

Як розповіли в управлінні капітального будівництва та ремонту (УКБ) Повітряних Сил ЗС України, протягом цього року в різних регіонах завершено та продовжується капітальний ремонт близько 40 об’єктів. Чимало з них вже здано в експлуатацію напередодні холодів. Це здебільшого котельні та інші об’єкти інженерної мережі. Мешканців цих будинків уже не заскочать зненацька морози, а через діряві дахи не протече вода, яка, замерзнувши, утворить тріщини у стінах та руйнуватиме будівлі. Водночас треба зауважити, що чимало з них десятки років не мали господарів або ж просто не експлуатувалися. Тож можна лише уявити, який обсяг робіт тут виконують до здачі «під ключ».

2018 рік для УКБ ПС ЗС України ознаменувався саме будівництвом. На початку літа наша газета розповідала читачам про грандіозні порівняно з попередніми роками будівельні плани, пов’язані насамперед з амбітним проектом щодо будівництва в Україні 184 казарм поліпшеного планування на 23 000 осіб у 21 області України. При цьому будівництво 8 нових та капітальний ремонт і реконструкція 4 наявних казарм у 6 гарнізонах були заплановані в Повітряних Силах. Тоді все було ще на папері, тривали тендерні процедури з визначення підрядників. Річ у тому, що значна кількість забудовників, які брали участь у конкурсах, виявилися недостатньо порядними у виконанні взятих на себе зобов’язань. Тож процедури тендерів затягнулися. Які ж справи наприкінці календарного, а відтак — і будівельного року?

Унаслідок копіткої праці керівництва УКБ Повітряних Сил, яке зайняло принципову позицію стосовно укладання договорів із сумнівними фірмами, виконавці робіт все ж були визначені, і роботи розпочато.

— Будівельні роботи, що ведуться у містечках, де дислокуються чи невдовзі будуть розквартировані військові частини Повітряних Сил, можна умовно розділити на дві частини, — говорить начальник управління капітального будівництва та ремонту ПС ЗС України полковник Вадим Кучмай. — Це об’єкти, замовниками будівництва яких є саме наше управління, та об’єкти, де будівництво та капремонт виконуються на замовлення територіальних КЕУ. Тобто в цьому випадку Повітряні Сили не є замовником, але супроводжують ці роботи, оскільки вони ведуться саме в наших інтересах.

Тож найбільший обсяг робіт на замовлення УКБ Повітряних Сил виконується в Луцькому гарнізоні, до якого не так давно з півдня країни було передислоковано одну з бригад тактичної авіації. Там роботи тривають у двох військових містечках: на аеродромі та безпосередньо в обласному центрі. Наразі зводяться казарми на 125 місць — по дві у кожному містечку.

— Це ті самі казарми поліпшеного планування, — продовжує полковник Кучмай. — На кожному з двох поверхів буде обладнано кухню з електроплитами та кухонними меблями. Житловий блок становитимуть дві п’ятимісні кімнати, душова, умивальник та туалет. На сьогодні завершується зведення перших поверхів, а до кінця року ми плануємо вигнати всі чотири «коробки». Наступного року буде побудовано всі інженерні мережі та зроблено внутрішні роботи в будівлях, і казарми зустрінуть новоселів.

На аеродромі в Луцьку невдовзі розпочнеться зведення будинку чергової ланки та ескадрильно-технічної будівлі.

На іншому летовищі, що на Полтавщині, тривають роботи з удосконалення огорожі. Виконано вже близько половини робіт із запланованої до реконструкції ділянки. Це не лише високий паркан із малопомітними та іншими перешкодами, а й система освітлення підходів до аеродрому.

Проектування такої ж системи огорожі розпочато на летовищі в Запорізькій області. Її будівництво стартує наступного року.

У Кульбакиному на Миколаївщині завершується зведення будинку чергової ланки з модульних конструкцій. Залишилося під’єднати модулі до інженерних систем, аби функціонували їдальня, душові, умивальники та туалети.

У Кулиничах, що на Харківщині, розпочато ремонт казарми. А в Чугуєві в одній із казарм буде повністю замінено вікна.

Щодо гарнізонів, де для авіаторів та вартових неба будують на замовлення територіальних КЕУ, то в Миколаєві зводять дві нові казарми поліпшеного планування на замовлення Південного ТРКЕУ, а в Кайдаках під Дніпром завершують будівництво також двох казарм. Що цікаво, тут замовником є Східне ТРКЕУ, а ось підрядником стала не цивільна, а військова — 26-та бригада Держспецслужби транспорту МО України. Вони розпочали будівництво лише в червні, а вже днями планують здати казарми під ключ! Крім того, Західне ТРКЕУ здійснює на Волині капітальний ремонт будівель штабу, триповерхової казарми, медпункту та льотно-технічної їдальні. Також відбувається відновлення, реконструкція та ремонт інженерних мереж. Варто зауважити, що дані об’єкти не експлуатувалися понад 10 років.

Звичайно, трапляються й проблеми, коли цивільні забудовники виконують свої зобов’язання не в повному обсязі або не дотримуються визначених термінів. Як кажуть самі будівельники, найчастіше це пов’язано з будівельним бумом у країні, коли заводи-виробники не справляються з навантаженням, і доводиться перевозити будматеріали з інших областей, як, приміром, до Миколаєва плити возили з Одеси, а до Луцька — з Рівного, що затримує процес будівництва. Втім здебільшого термінів забудовники дотримуються, тож будівництво ведеться без зривів. А головне — немає проблем із фінансуванням, що ще кілька років тому вважалося фантастикою!

Олексій ТРИГУБ, «Народна армія»

Tags
Show More

Related Articles

Close