Збройні сили України

Щосекунди готові! І так — 24/7…

Лікарсько-сестринська бригада 66-го військового мобільного шпиталю в Авдіївці — це один із трьох мобільних підрозділів поблизу першої лінії оборони операції Об’єднаних сил. Основне її завдання — надання лікарської допомоги пораненим протягом 60 хвилин

«Алло! Лікарю, це фельдшер медичного пункту бригади, у нас «трьохсотий», їдемо на точку евакуації, за 10 хвилин будемо, готуйтеся!»

— Нам везуть пораненого, всі коментарі після роботи, — категорично і безапеляційно заявив мені начальник лікарсько-сестринської бригади старший лейтенант медичної служби Дмитро Чорний, хоча ще хвилину-дві тому закипів чайник, і ми мали йти пити каву та спокійно спілкуватися.

Про співрозмовника: Дмитро Чорний. Народився на Вінниччині. 2004-го закінчив Вінницький мед-університет. 2016-го у Запоріжжі підписав контракт і пішов служити до 66-го військового мобільного шпиталю за спеціальністю хірург-травматолог.

Бригада медиків з підрозділу доставила пораненого військовослужбовця з промзони Авдіївки. Внаслідок ворожого обстрілу однієї з позицій він зазнав бойового поранення променево-зап’ястної кисті правої верхньої кінцівки.

— Усі медики, що працюють у зоні нашої відповідальності, мають наші телефони, є радіозв’язок. До мене першого надходять повідомлення про пораненого чи травмованого. Поки його везуть з бойової позиції, я попередньо уточнюю ділянку пошкодження, стан пацієнта — легкий, середній, важкий, шоковий чи ні, агональний чи ні. Наша група у повному складі перебуває в режимі очікування біля пересувного хірургічного комплексу, — каже Дмитро Чорний.

Приїхали! Перенесли пораненого до операційної. Почали…

Повна взаємодія, контакт лікарів бригади з командою доставки, з пацієнтом, установлення попереднього діагнозу.

— Потерпи, братику, все буде добре з твоєю рукою. Після одужання тиснутимеш друзям правицю так, що ті мимоволі стискатимуть зуби, — заспокоював бійця Дмитро Чорний.

— Ми зробили поверхневу ревізію рани. Побачили, що є пошкодження м’яких тканин, що є перелом кістки, зняли джгут, переконалися, що немає довготривалої кровотечі, особливо артеріальної — вона найнебезпечніша, обробили антисептиками, перевірили стан периферичних судин. Анестезіолог увів знеболювальне, перейшов до контролю і підтримання всіх життєво важливих функцій організму пораненого, — прокоментував мені дії своєї команди її керівник і доповів уточнену інформацію по пораненому нагору. Колегіальне рішення назріло миттєво: евакуація санітарним автомобілем до Покровська. «Таблетки» і «Газелі» в 66-му вже давно не використовують, тут поранених транспортують сучасними, комфортними українськими «Богданами».

Готуючи до поїздки, а це близько півтори години, пацієнта зігріли, дали кровоспинне, антибіотики, знеболювальне, яке із запасом діятиме весь цей шлях, і в супроводі санітара відправили на наступний етап медичної евакуації — до військово-медичного госпіталю.

У своєму розпорядженні бригада має єдиний в Україні дослідний зразок пересувного операційного комплексу на базі автомобіля «КрАЗ». Це сучасна операційна на колесах, яку військовому мобільному госпіталю ще у червні 2017 року передав Президент України Петро Порошенко.

— Це не комплекс, а мрія, — каже Дмитро Чорний. — Тут є хірургічний стіл, безтіньова хірургічна лампа, обладнання для стерилізації інструменту, сухожарова шафа, готові комплекти для операційних утручань різних видів і ступенів складності, анестезіологічна консоль з монітором контролю пацієнта, апарат штучного дихання, концентратор кисню, дефібрилятор з монітором діяльності серця, коагулятор, відсмоктувач, шафи з повним комплектом необхідних розчинів: крохмалі, кровозамінники, кровоспинні, антибіотики, прості та складні знеболювальні. Є системи автономного електропостачання, обігріву, кондиціювання повітря, контролю освітлення, знезараження повітря, кварцування. А в нових моделях, що стануть на серійне виробництво, будуть ще й холодильники для зберігання крові та плазми, — наголосив лікар.

Маючи таку нагоду, через газету «Народна армія» хочу висловити подяку своїй команді за відданість, професіоналізм та надійне плече. Кожен із нас, від лікаря до водія, працює на один спільний результат — життя і здоров’я пораненого. Наша готовність щосекундна, і так — 24/7. Ми ж на війні!

А в День Збройних Сил України ми, військові лікарі, вітаємо всіх захисників України! Бажаємо перемогти ворога, відвоювати свої території, закрити кордони. А лікарям — повернутися додому і зайнятися своєю справою — лікувати людей!

Андрій АГЄЄВ, «Народна армія»

Tags
Show More

Related Articles

Close