Люди нашого війська

Люди з добрими серцями

З початком неоголошеної Росією війни проти України десятки тисяч її громадян стали волонтерами. Наша розповідь про благодійника з Вінниччини

Осінь 2014-го. До адмінбудівлі Вінницької обласної організації ТСО України під’їжджає мікроавтобус, і кілька кремезних чоловіків починають завантажувати в нього ящики з крамом, упаковки мінеральної води, бензопили…

— Що відбувається? — цікавлюся в керівника установи Анатолія Кацая.

— Заходь ввечері, розповім, — поспіхом відповідає Анатолій Олександрович і продовжує кудись телефонувати.

За кілька годин спілкуємося за філіжанкою ароматної кави. Дізнаюся, що на моїх очах у район АТО відправили черговий гуманітарний вантаж для однієї з механізованих бригад Збройних Сил України.

— На початку військових дій чимало вінничан активно допомагали нашим військовослужбовцям, — починає розповідь мій співрозмовник. — Серед них були навіть пенсіонери, які не мають особливих статків. Скажи, хіба я та мої колеги, ще доволі молоді і здорові люди, могли залишатися сторонніми спостерігачами? Тому ми власним коштом придбали харчі, засоби особистої гігієни, інші речі і, завантаживши ними бусик, поїхали на Донбас. Не моралізуватиму стосовно того, що я там побачив, скажу лише, що, поспілкувавшись із хлопцями, зрозумів, що це не остання наша поїздка. Відтоді допомагаємо, як і чим можемо.

Того осіннього дня подільські активісти відправляли 15-й автобус, ущерть заповнений провізією. Були там і вкрай потрібні для спорудження добротних бліндажів бензопили.

— Головними нашими спонсорами є пересічні жителі Вінниччини, — розповідає Анатолій Кацай. — Річ у тому, що наше товариство в кожному районі має свої осередки та навчальні заклади. Їхні керівники зуміли налагодити збір необхідних речей для військовиків, далі вони доставляють їх до обласного центру, звідки їхній подальший шлях пролягає на Схід до армійських частин і підрозділів.

Найбільш активно ця робота велася в Барському, Гайсинському, Липовецькому районних осередках, які очолюють Анатолій Бондарчук, Валентин Васильченко та Микола Сазанський. Бійці й командири, дізнаючись від рідних про прибуття земляків з черговим гуманітарним конвоєм, виглядали їх. Стараннями вінничан на Донбас передано чимало комплектів термобілизни, взуття, спеціального одягу, спальних мішків, паливно-мастильних матеріалів, запчастин для безпілотників. А також автомобіль УАЗ.

Допомагає небайдужий доброчинець і з працевлаштуванням бійців, які повертаються з війни. За наполяганням Анатолія Кацая була створена фірма «Вінницьке обласне навчально-охоронне підприємство ТСО України». Провели також ліцензування Вінницького обласного спортивно-технічного клубу ТСО України, отримавши ліцензію на підготовку і підвищення кваліфікації охоронників та інкасаторів. Після цього звернулись до голів місцевих органів влади, центрів зайнятості з проханням розглянути можливість направлення на навчання колишніх бійців, які повертаються до мирного життя, з перспективою подальшого працевлаштування. І слово стримали: сьогодні за допомогою Анатолія Олександровича роботу отримали десятки ветеранів АТО.

У місті над Бугом розташовано Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону, в якому лікуються бійці зі Сходу. Вінницька обласна оборонна організація придбала для нього медичне обладнання, лікувально-перев’язувальні матеріали тощо.

— Те, що роблять Анатолій Олександрович з колегами, — неабияка підтримка для бійців, які повертаються зі Сходу, — говорить Ярослав Солігор — колишній військовослужбовець, учасник АТО. — Наприклад, ветерани можуть набути навички водія в будь-якій автошколі чи спортивно-технічному клубі обласної організації товариства за половину вартості. Ця пільга поширюється і на членів їхніх родин. Скористалися цією послугою вже близько 100 осіб.

Стояти осторонь тоді, коли потрібна допомога, Анатолій Кацай не може, адже і сам віддав багато років життя службі в органах МВС. За бездоганну службу нагороджений іменною вогнепальною зброєю, багатьма відомчими відзнаками. Та найбільше Анатолій Олександрович пишається відзнакою начальника Генерального штабу ЗС України «За сприяння ЗС України» та нагрудним знаком «Патріот України», якого отримав за свою волонтерську діяльність від Всеукраїнського об’єднання ветеранів АТО.

Сергій ЗЯТЬЄВ, «Народна армія»

Tags
Show More

Related Articles

Close