Україна і світ

Дива благодійництва Анатолія Лапицького

Ви вірите в дива? Хтось усміхнеться наївному запитанню, а от учні, їхні батьки й педагоги загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у селі Верби Нижньосірогозького району Херсонської області одразу зрозуміють, про що йдеться. Річ у тім, що вже кілька років забезпечує їхнє навчання, життя, побут, а по-науковому — соціалізацію, випускник цієї школи Анатолій Григорович Лапицький

Він придбав офісні меблі для методичного кабінету, подбав про заміну 83 старих вікон на пластикові, а ще встановив вісім нових євродверей. Аби в сільській школі було тепло, оновив шкільну котельню й у такий спосіб розв’язав багаторічну дошкульну проблему. Анатолій Григорович по-господарськи облаштував і шкільний двір, який нині став особливою окрасою школи.

А ще доброчинець робить усе можливе для військово-патріотичного виховання дітей. Наприклад, сюди завітала секція карате з міста Запоріжжя. Як результат враження від виступу спортсменів — біля школи з’явився спортивний майданчик. І от перші перемоги: школярі з Верб вибороли в районній спартакіаді допризовної молоді друге місце, а десятикласник став переможцем із підтягування. Зусиллями Лапицького у кожному класі старшої школи ведеться підшивка газети «Народна армія». Школярі жваво цікавляться життям українських військових, бойовою технікою, ситуацією в районі операції Об’єднаних сил на Донбасі.

Нещодавно ця загальноосвітня школа відзначила своє 65-річчя, і завдяки Анатолію Григоровичу ювілей перетворився на фантастичне свято зустрічі випускників. Були подарунки, святковий концерт Запорізької консерваторії та ансамблю народної пісні, вишуканий фуршет і навіть феєрверк.

Цікавиться Анатолій Лапицький і щоденним життям школи. Він не тільки щиро радіє кожному призовому місцю, а й заохочує учнів і вчителів за їхні досягнення цінними подарунками (телефонами, шкільними рюкзаками, канцелярським приладдям, настільними «розумними» лампами, годинниками, шкільним інвентарем). На День знань доброчинець традиційно дарує крейдово-магнітні дошки, яких на сьогодні в школі є вже п’ять. А ще — ноутбуки й планшети для учнів і вчителів школи, цифровий фотоапарат та… інтерактивну дошку.

Коштом Анатолія Лапицького в селі Верби відремонтовано церкву. У подарунок релігійній громаді він замовив ікону небесного покровителя жителів цього села святого Іллі Пророка й придбав іменні дзвони. Тепер лине над селом прекрасний благовіст, пробуджуючи в душах віру та надію.

— Мене часто запитують, навіщо я все це роблю, — каже Анатолій Григорович. — Упевнений, що діючі школа та церква — це запорука життя мого рідного села, і з того я щасливий. З огляду на сусідство з окупованим Кримом нині Херсонщина — прифронтова область, а тому виховуємо хлопців, здатних брати на себе відповідальність за захист своїх родин, свого села, своєї країни.

Анастасія ТКАЧУК, «Народна армія»

Tags
Show More

Related Articles

Close