Збройні сили України

Понад 25 тисяч українських жінок нарівні з чоловіками нині боронять нашу землю, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Контрактну військову службу у Збройних Силах України проходять понад 25 тисяч жінок, з них 3,4 тисячі – на офіцерських посадах.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на семінарі «Обгрунтування доцільності й можливостей врахування гендерного компоненту у навчальних закладах сектору безпеки і оборони України», повідомляє Урядовий портал.

“У Збройних Силах України вже зараз понад 25 тисяч жінок проходять контрактну військову службу нарівні з чоловіками, з них 3,4 тисячі – на офіцерських посадах. Такі цифри свідчать, що миротворчий внесок жінок величезний, і спекуляції на гендерну тему спростовує сама реальність. Саме в цій суворій реальності – у час гібридних загроз, війни Росії проти України, що триває,  жінки ціною власного життя і здоров’я щодня доводять свою відданість та незламність у боротьбі за перемогу для миру”, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що таку тенденцію у лавах ЗСУ потрібно “не спиняти, а нарощувати”.

“Українська армія має надійну опору в наших жінках, які не перестають тішити нас своїми успіхами. Україна є єдиною державою, яка під час війни ухвалила Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325, що вже має позитивні результати. Наразі впевнено можемо говорити про успішну реалізацію Національного плану дій з імплементації цієї резолюції. Тішуся, що кількість посад, на які можна призначати військовослужбовців-жінок, суттєво збільшилася, а відтак маємо вже перших жінок генералів – Людмилу Шугалей та Оксану Хоменко», – наголосила віце-прем’єр-міністр.

Вона також додала, що, окрім жінок-генералів, в Україні вже є дві перші жінки-водолази, а на конкурс із відбору кандидатів до Антарктичної експедиції вже подали заявки 26 жінок.

«У контексті позитивних гендерних новин маю згадати і про Міноборони, де у вересні з’явилося 19 гендерних радників у військових вишах та установах культури. Маю надію, що наступного року такі гендерні радники почнуть з’являтися у кожній військовій частині та структурних підрозділах Міністерства оборони та Генерального штабу», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Tags
Show More

Related Articles

Close