Україна і світ

«Нескорені» розпочали фінальний збір перед Сіднеєм

Минулого тижня національна збірна розпочала фінальний етап підготовки до міжнародних змагань «Ігри нескорених». Тренувальний збір у Києві триватиме два тижні, а вже 17 жовтня українські учасники ігор вирушать до Сіднею. «Народна армія» продовжує знайомити читачів із членами національної збірної

Під час відкритого тренування учасників національної збірної України «Ігри нескорених» (Invictus Games) у Києві координатор проекту Оксана Горбач розповіла, що наприкінці цього тижня почнуться заходи, які дадуть змогу ще ближче познайомитися з членами збірної. Наприклад, 12 жовтня заплановано візит у Київ співкапітана збірної «Ігор нескорених» Канади, який спеціально приїде в столицю для спілкування з нашою командою. А 15 жовтня в Будинку урочистих прийомів у Києві пройде урочистий захід із проводів збірної. 16 жовтня о 21-й годині в аеропорту «Жуляни» відбудуться офіційні проводи української збірної «Ігри нескорених». Серед учасників нашої команди є люди, які в майбутньому планують узяти участь у Параолімпійських іграх.

 

— Під час цього, фінального збору, спортсмени вже виходять у найкращу свою форму. Хочу подякувати за інформаційну підтримку збірної, адже ми знаємо, що цей проект є дуже молодим. Саме завдяки широкому висвітленню суспільство бачить, що після поранення життя продовжується. Кожен член збірної прагне до перемоги, — сказав капітан національної збірної Сергій Ільницький.

 

 

Євген Олексенко: «До Австралії мене поїде підтримувати донька командира, який мені врятував життя»

Євген Олексенко служив у 93-й омбр і добровольчому батальйоні «Карпатська Січ».

— Мій шлях до армії був важким, оскільки мене не пропускала медична комісія, бо мав травми спини і не служив до цього строкову. Вдалося потрапити до війська лише з п’ятої спроби, але спочатку до іншої структури, і лише 2015 року — до Збройних Сил України, — каже ветеран.

На фронті Євген пройшов ДАП, Піски, Мар’їнку. Був і гранатометником, і стрільцем, і кулеметником. Поранення отримав 2015 року біля донецького аеропорту (мінно-вибухова осколкова травма). Тоді Євген прикрив собою командира, і осколки влучили йому у спину та ногу. Наприкінці грудня 2017 року він демобілізувався.

— Я би дуже хотів продовжити військову кар’єру, вчитися, щоб стати офіцером, Сподіваюся, що в мене це вийде. Також займаюся громадською діяльністю. Так, у Запоріжжі ми з товаришами облаштовуємо безкоштовний тренажерний зал для ветеранів. Про «Ігри нескорених» дізнався випадково, мені розповіли побратими. Потім я був на реабілітації, і друзі вмовили мене подати заявку, — згадує ветеран.

Він розповів про випадок, який трапився під час заняття спортом на передовій.

— Ми самі виготовили турнік з арматури, також часто віджималися і навіть використовували «бика» як штангу. Був випадок, коли я підтягувався, а противник відкрив вогонь з ДШК, але, на щастя, кулі влучили в дерево, — згадує чоловік.

На запитання, чи варто було заради спорту ризикувати життям, Євген відповів: «На війні ти постійно ризикуєш життям. І я переконаний, що не повинно бути жодних відмовок для того, щоб не займатися спортом. Можу сказати, що в моєму відділенні взагалі ніхто не палив і не вживав алкогольних напоїв».

Пройшовши всі етапи відбору, він потрапив до основного складу збірної. Євген змагатиметься у спортивній дисципліні пауерліфтинг. На даний момент Євген може вижати 200 кілограмів (жим лежачи).

— До Австралії мене поїде підтримувати донька командира, який врятував мені життя. Його звуть Андрій Чад, позивний «Бас». Цей чоловік врятував 16 хлопців, — розповідає спортсмен.

Нагадаємо, що кожен член збірної має можливість взяти із собою в Сідней для підтримки одну людину.

Олена КРУГЛЄНЯ, «Народна армія»

 

«Україна завжди підтримуватиме своїх героїв, своїх спортсменів»

— Щиро пишаюся нашими хлопцями й дівчатами! Вони вже є справжніми переможцями та чемпіонами, які не тільки разом перемогли жорстокого ворога в бою, а й подолали біду, яка спіткала їх на життєвому шляху. Вони зібралися на силі, налаштували себе на подальші перемоги на честь України. Міцно тисну руку кожного, і дякую їм за те, що перебувають нині на передовій спорту! Україна завжди підтримуватиме своїх героїв, своїх спортсменів! — зазначив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час зустрічі з учасниками національної збірної «Ігри нескорених» — військовослужбовцями Збройних Сил.

— Дякую за самовідданість, життєву мужність, непереборне бажання до руху вперед, до Перемоги! — наголосив Степан Полторак.

Tags
Show More

Related Articles

Close