Україна і світ

У Полтаві розпочався ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно “КіноДок”

У програмі фестивалю документального кіно представлено 21 конкурсна робота та 8 позаконкурсних стрічок. Одна з головних тем, висвітлених у цих фільмах – події на Майдані та Сході України.
За словами організатора “КіноДоку” Ганни Левківської, головна ідея цьогорічного кінофестивалю полягає в тому, аби задокументувати сучасність, щоб впіймати в об’єктив доленосний теперішній час. Бо вірно кажуть, задокументована історія – це правдива історія. Тож надважливо зафіксувати для прийдешніх поколінь саме правдиве сьогодення.
  • До Полтави, з’їхалися як вже відомі кіномитці, так і талановиті початківці з багатьох регіонів країни. «Кінодок» – свідок і літописець історії. Майбутні покоління, сподіваюсь, будуть нам вдячні за  те, що ми робимо сьогодні фіксуючи у документальному кіно історію, яка пишеться сьогодні. У більшості представлених на фестивалі фільмів головні персонажі герої нашого часу – учасники Революції Гідності, наші захисники, волонтери та свідомі українці.
Під час відкриття фестивалю на центральній площі міста полтавців вітали чимало відомих гуртів. Серед них, зокрема, гурт “Шабля”, “Мері”, “Онейроїд”.
Організатори “КіноДоку” та члени журі зачитали на площі біля театру Гоголя звернення на підтримку Олега Сенцова. Радимо і вам, шановні читачі, його прочитати.
Шановний Олег!
Стояти на повен зріст своєї душі, коли довкола війна – це доля тільки свідомого.
Боротися, долаючи кайдани жорстоких репресій – це вибір сильного.
Не здаватися у найтяжчі моменти, коли навколо безпросвітна темрява й ревіння отупілої орди – це може один на мільйон.
Але бути режисером, справжнім, правдивим, свідомим, одухотвореним – це також доля одного на багато мільйонів.
В цю непросту для України годину, коли без перебільшення вирішується, чи будемо ми мати свою державність, змогу ростити дітей за своїм звичаєм, говорити рідною мовою, чи буде Україна, навіть один воїн – це вже крок до перемоги.
Оргкомітет, журі, учасники й гості ІІ Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок» у Полтаві бажають Вам вистояти, витримати і довести, що один свідомий – набагато сильніший за бюрократичний молох репресивної системи країни агресора!
Кожен фільм нашого Фестивалю – це голос, що пробуджує український народ до осмислення, вивчення, усвідомлення традицій і перспектив, всього, що вже сталося – і спонукає вийти на світлу дорогу зміцнення нашої держави.
Такі фільми знімали – і ще будете знімати Ви! Фільми-спалахи, фільми-смолоскипи для людських душ.
Віримо, що наступний Фестиваль відбудеться за Вашої участі!”

 

Наталія Ткачук, Полтава
Tags
Show More

Related Articles

Close