Україна і світ

Порошенко пояснив, навіщо прописувати у Конституції курс на ЄС і НАТО

Фіксація в Конституції України курсу на вступ до ЄС і НАТО є сигналом не лише для українського суспільства про твердість намірів, а й месиджем західним партнерам.

Про це заявив Президент Петро Порошенко на 15-ій Щорічній конференції YES, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цьогорічний саміт НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу великої європейської країни, й ініціатива зафіксувати курс на НАТО в Конституції – це не лише сигнал суспільству про твердість намірів. Це не лише намір зайвий раз помахати ручкою Москві: «До свиданья, наш ласковый Миша, возвращайся в свой сказочный лес!» Це месидж і нашим західним партнерам: ви неодноразово вже нам сказали, що двері відкриті. На закритому засіданні саміту абсолютно всі керівники Євросоюзу твердо наголосили: “Пане Президенте, двері НАТО для вас відкриті”. А ми ніколи й не сумнівалися, відверто кажучи. Ми обов’язково цим скористаємося, і ми обов’язково повернемося у велику родину європейських народів”, – сказав Порошенко.

Він додав, що наші європейські та євроатлантичні прагнення слід розглядати в ширшому світовому і європейському контексті. “Не лише нам потрібні Євросоюз і не лише нам потрібне НАТО. Рівно настільки ж ми необхідні їм. Не тільки НАТО дасть нам дієві гарантії безпеки, але й ми з нашою новою армією… істотно зміцнимо східний натовський фланг”, – переконаний Президент.

Він підкреслив, що до Альянсу Україна прямує не з порожніми руками, а де-факто пропонує цьому оборонному блоку одну із найсильніших армій континенту.

“І головне, у нас є унікальний досвід, як захищатися і, я відкину дипломатію, як бити російського агресора”, – резюмував Порошенко.

Tags
Show More

Related Articles

Close