Соціальний захист

Коли запрацює Міністерство в справах ветеранів України?

Проблему створення ветеранського міністерства вже розв’язано на законодавчому рівні. На важливість його існування наголошували Президент України й керівник уряду нашої держави. А коли реально запрацює таке нове відомство?

Ось що на це запитання відповів під час прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України перший заступник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев: «Як відомо, Верховна Рада України ухвалила рішення про створення Міністерства у справах ветеранів України. Нині триває робота з його розбудови. Зокрема розглядають питання визначення офісу, структури, завдань, покладених на ветеранське міністерство. А якщо вести мову про термін початку його діяльності, то це залежатиме від затвердження в державному бюджеті на 2019 рік відповідних видатків».

Отже, на термін початку діяльності цього міністерства вплине ухвалення коштів на його створення. А поки цей процес триває, Ігор Мальцев поінформував представників ЗМІ про деякі результати роботи Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. За його словами, на сьогодні вже створено єдиний реєстр учасників АТО, до якого внесено понад 346 тис. захисників України. Водночас формують базу даних про всіх ветеранів війни, починаючи від Другої світової до останніх воєнних конфліктів на територіях інших держав.

Важливий напрям діяльності Державної служби – увічнення пам’яті загиблих героїв. Зокрема встановлено майже 4 тис. місць поховань учасників АТО, відкрито 2743 меморіальні дошки на честь загиблих захисників України. Багато чого роблять для медичної реабілітації учасників бойових дій. Наприклад, досягнуто домовленості про лікування поранених воїнів у Болгарії. Перша група їх уже відбула до тієї країни. Передбачають, що протягом двох років там пройдуть медичну реабілітацію майже 300 захисників України.

Володимир ЧІКАЛІН

Tags
Show More

Related Articles

Close