Збройні сили України

Як стати кадровим офіцером лише за рік навчання

— «Лідерські курси» — саме таку назву дістав проект, ініційований Міністерством оборони, з підготовки кваліфікованих офіцерських кадрів для Збройних Сил України за один рік, який відбувається на базі нашого військового вишу, — розповідає тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з морально-психологічного забезпечення підполковник Антон Миронович. — Його особливістю є можливість для будь-якого громадянина України, молодшого за 30 років, поповнити офіцерський корпус українського війська. І неважливо, чи це цивільна людина, чи військовослужбовець, головне бажання стати офіцером, мати освіту, не нижчу за освітній рівень «бакалавр» та бути придатним до військової служби за станом здоров’я

Завдяки багаторівневій інформаційній кампанії у військовий виш надійшла чимала кількість заяв від охочих стати кадровими офіцерами за короткий час.

— Вони представляють майже усі регіони України та різноманітні вікові групи від 19 до 30 років, — розповідає представник академії. — Спочатку майбутні офіцери навчатимуться на командирів механізованих та артилерійських взводів. Цей проект є безпрецедентним, адже ще жоден військовий виш за часи незалежності не випускав повноцінних офіцерів первинної ланки усього за рік.

Керівництво військового навчального закладу наголошує, що, оскільки цей проект є пілотним, існує можливість унесення коректив як у навчальний, так і в організаційний процеси. У подальшому планують значно збільшити кількість військових спеціальностей, за якими навчатимуться майбутні офіцери.

Підполковник Антон Миронович спростував скептицизм стосовно можливості неякісної підготовки кадрових офіцерів за такий короткий час.

— Якщо взяти до уваги, що під час навчання курсантів у військових вишах приділяють значну кількість часу вивченню базових дисциплін гуманітарного або технічного спрямування, — роз’яснює Антон Вікторович, — то протягом «лідерських курсів» це вже не потрібно. До нас приходять люди, які вже мають достатній освітній рівень, і за цей рік курсанти вивчатимуть тільки військові дисципліни. Відмінністю цього курсу є те, що випускників призначатимуть на посади лише командирів взводів. Для переходу на вищий рівень управління офіцери пілотного проекту обов’язково проходитимуть додаткові курси підвищення кваліфікації.

Кандидати на навчання, які пройшли дистанційну співбесіду, вже прибули у Львів, щоб подати всі необхідні документи, пройти ВЛК та решту випробувань для зарахування на навчання. Усі зараховані курсанти з-поміж цивільних осіб пройдуть курс первинної військово-професійної підготовки. Безпосереднє навчання майбутніх офіцерів розпочнеться 1 вересня.

— На час навчання курсанти пілотного проекту підписуватимуть контракт на проходження служби солдатів та сержантів і вже з перших його днів отримуватимуть відповідне матеріальне та грошове забезпечення в 7 тис. грн, — каже Антон Миронович. — Після закінчення курсу та за умови успішного складання іспитів вони отримають звання молодшого лейтенанта та укладатимуть контракт на проходження служби вже на посадах офіцерського складу терміном відповідно до чинного законодавства.

Наталія ЯРМІЛКО

Show More

Related Articles

Close