Озброєння та техніка

В арсеналі Українських снайперів можуть з’явитися канадські гвинтівки

Ідеться про великокаліберну модель PGW LRT-3 SWS калібру 12,7 мм, патрон .50 BMG, яка перебуває на озброєнні армії цієї країни

Уряд Канади додав Україну до списку тих держав, яким ця країна продає летальну зброю без посередників. Завдяки цьому українські військові отримають снайперські гвинтівки, поставки яких відбуватимуться на комерційній основі. Лишається тільки дочекатися, коли уповноважений орган з експортного контролю Канади надасть дозвіл на здійснення міжнародної передачі товару військового призначення.

Зокрема йдеться про великокаліберну снайперську гвинтівку PGW LRT-3 SWS калібру 12,7 мм, патрон .50 BMG, яка перебуває на озброєнні армії Канади. Її розробила і виготовляє канадська збройова компанія PGW (Prairie Gun Works) Defence Technologies Inc. Цю гвинтівку використовують як високоточну бойову зброю для успішного розв’язання завдань на далеких дистанціях. Максимальна ефективна дальність стрільби гвинтівки PGW LRT-3 SWS становить 1800 метрів.

Ця снайперська гвинтівка працює за класичною схемою поздовжньо-ковзного поворотного затвора з ручною перезарядкою, що замикає канал ствола на три бойових упори: два радіальних у передній частині й один додатковий у задній. До шасі з авіаційного алюмінію прикріплені ударно-спусковий механізм, ствольна коробка, ергономічна пістолетна рукоятка і регульований приклад, що складається вбік.

Ствол гвинтівки виготовлений зі збройової неіржавної сталі, рифленої спіральними нарізами по зовнішній поверхні для кращого охолодження і зменшення загальної маси гвинтівки. На дульний зріз ствола інтегрується або трикамерний фірмовий гальмо-компенсатор віддачі, або титановий тактичний глушник, що йдуть у комплекті. Допускається також інтеграція будь-якого сумісного компенсатора або глушника.

Ствол гвинтівки вивішений консольно і врізається в ствольну коробку з неіржавної сталі. На верхню грань ствольної коробки монтується планка типу Picatinny rail для кріплення оптичних прицілів. На передній частині цівки, що над стволом, може бути встановлений треганний міні-обвіс з планок Пікатіні для кріплення додаткових прицілів і допоміжних аксесуарів. На цьому ж рівні в нижній частині кріпляться регульовані сошки, що складаються.

Важіль трипозиційного запобіжника типу прапорця розташований у задній частині затвора, в крайньому задньому положенні блокується затвор, в середньому — блокування, в крайньому передньому — зброя готова до ведення вогню. Важіль блокування вилучення затвора розташований на лівому боці ствольної коробки. Ергономічна пістолетна рукоятка виконана зі збройової пластмаси.

Приклад зброї повністю регулюється по довжині, висоті упору під щоку стрілка і положенню амортизувальної подушки потиличника. Складається по горизонталі вправо-вбік шляхом натискання на фіксатори в його передній частині й місці з’єднання з шасі. Боєпостачання зброї відбувається з відокремлених коробчастих магазинів на 5 набоїв. Засувка магазина розташована перед спусковою скобою.

У разі потреби транспортування на значні відстані зброя розбирається на основні частини і вкладається в фірмовий жорсткий збройний кейс або спеціальну сумку. Ствол великокаліберної снайперської гвинтівки PGW LRT-3 SWS укладений в кожух із вентиляційно-кріпильними отворами, на верхню частину кожуха кріпиться подовжена планка Пікатіні, на бічні й нижні поверхні — додаткові монтажні планки.

Перемикач запобіжника цієї гвинтівки має два положення: крайня задня позиція «safe» — зброя на запобіжнику, крайнє переднє положення «fire» — зброя готова до бою. Зусилля спуску спускового гачка гвинтівки LRT-3 SWS встановлено на значенні 1,81 кг.

Основні тактико-технічні характеристики снайперської гвинтівки PGW LRT-3 SWS

Калібр 12,7
Боєприпас патрон .50BMG
Максимальна ефективна дальність, м 1800
Кучність стрільби, МОА не більше 0,5
Маса, кг 11,42

Довідка «НА»
Нині Збройні Сили України здебільшого оснащені 7,62-мм гвинтівками СВД (СГД), які прийняли на озброєння ще у далекому 1963-му році. Застарілість СГД у тому, що вона обладнана газовідвідним механізмом, який так чи інакше впливає на балістику (ефективно працює на відстані до 800 метрів). Тоді як снайперські гвинтівки нового покоління мають гвинтові затвори, які цю проблему нівелюють. При їхньому виробництві використовують сучасні матеріали, ці гвинтівки обладнані планкою Пікатіні, що дозволяє застосовувати сучасні оптичні, тепловізійні та нічні приціли. Все це в комплексі значно розширює умови їхнього застосування.

Однією з найбільш затребуваних у війську стала інша вітчизняна самозарядна напівавтоматична снайперська гвинтівка UАR-10. Її можна вважати аналогом американської автоматичної гвинтівки АR-10. Особливістю конструкції української

UАR-10 є постійне з’єднання рукоятки взведення з рамою затвора (на відміну від AR-10). Це дозволяє як витягнути застряглий набій, так і здійснити ручне досилання. Хромований зсередини ствол виготовлений з неіржавної сталі має гарантований ресурс до 7000 пострілів. Ствол гвинтівки консольно закріплений, чим досягається стабільність пристрілювання. На верхній частині ствольної коробки і на цівці виконані напрямні типу Пікатіні для встановлення прицільних пристосувань та інших аксесуарів. Ударно-спусковий механізм допускає стрільбу лише одиночними пострілами, оптимізований для точної стрільби.

Зі зручностей також можна відзначити невеличке заглиблення на ємності для кріплення магазина з набоями з обох боків (під праву чи ліву руку) для кращого утримання пальця поза спусковим гачком. У ній також реалізоване ще одне вдале конструктивне рішення, а саме — за рахунок автоматики на відведенні порохових газів з’явилася можливість здійснювати до 21 пострілу за хвилину. При цьому під час стрільби розсіювання від точки прицілювання становить до 3 см. Прицільна дальність ураження — до 1200 метрів, калібр — 7,62 мм. Її вага становить 5 кг, а довжина (залежно від приклада) — від 103 до 124 см.

******

Заявлена дальність стрільби гвинтівки Anzio 20mm rifle становить 4572 метри

Найпотужніша снайперська гвинтівка У світі — Anzio 20mm rifle
Американська корпорація Anzio Iron Works розробила великокаліберну снайперську гвинтівку Anzio 20mm rifle, яка згідно з прийнятою в США класифікацією проходить як Anti-Materiel Rifle. Перекладається це приблизно так: «протиматеріальна гвинтівка» або «гвинтівка, що руйнує перепони». Калібр такого «дива», як зрозуміло з назви, — 20 мм, а заявлена дальність стрільби становить 5000 ярдів, або 4572 метри. Для снайпера, що здійснює стрільбу з положення лежачи, це — за межами лінії горизонту. Вести стрільбу з інших положень проблематично, адже вага гвинтівки — 59 кілограмів, а довжина — два метри.

Навіть фахівці ламають голову: наскільки затребуваним виявиться цей збройовий монстр? Тягати таку вагу на бойові виходи нереально, а для міських умов, де немає потреби стріляти за горизонт, існують більш відповідні зразки великокаліберних снайперських гвинтівок. Багато хто вважає, що створення подібної зброї — свого роду рекламний чи маркетинговий хід: мовляв, дивіться, що ми можемо зробити!

До речі, великокаліберними вважаються снайперські гвинтівки, що мають калібр від 9 до 20 мм. Вони здатні пробивати борт бронетранспортера або вражати легкі польові укріплення. З подачі журналістів їх охрестили «Антиснайпер», оскільки їх застосовують і для боротьби зі снайперами ворожих лінійних підрозділів, чия зброя призначена для відстрілу супротивника поза укріпленнями.

Підготував Сергій ВОРОНКОВ

Tags
Show More

Related Articles

Close