Озброєння та техніка

Збройні Сили можуть підсилити бронеавтомобілем «Новатор»

Один із варіантів його озброєння – поворотна турель із кулеметом КТ-7,62 мм або НСВ-12,7 мм, а також дистанційно керований бойовий модуль «Іва»

Конструкторсько-виробниче підприємство «Українська бронетехніка» виготовило спеціалізований броньований автомобіль «Новатор» (СБА «Новатор»). Як розповів керівник підприємства-виробника Олександр Кузьма, дана модель є продовженням модельного ряду бронеавтомобілів «Варта», розроблена згідно з вимогами підрозділів спецпризначення силових управлінь і відомств України. Цей бронеавтомобіль побудований на спеціалізованому двовісному шасі високої прохідності FORD F-550 з колісною формулою 4х4, підвіску якого суттєво модернізовано для використання в бойових умовах. Автомобіль має ідеальне розподілення на вісь (по 50% на передню і на задню). До речі, таке відсоткове співвідношення у світі застосовують під час виготовлення спортивних автомобілів для їхнього ефективного та швидкого руху на максимальній швидкості

При виробництві СБА «Новатор» використали високоякісну бронесталь, що відповідає класу захисту ПЗСА-4 (від кулі ЛПС 7,62 мм гвинтівкового патрона 57-Н-323с з відстані 10 м). Протимінний захист днища здатний витримувати підрив двох ручних гранат типу РГД-5. Він оснащений турбодизельним двигуном потужністю 300 к. с. (захищений з усіх боків додатковими бронелистами) та 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач, що дозволяє водію сконцентруватися на процесі керування. СБА «Новатор» розвиває максимальну швидкість до 120 км/год по шосе, запас ходу становить близько 700 км при витраті палива по шосе у 30 л. Цей бронеавтомобіль витримує боковий нахил у 450, долає кут підйому у 600, а брід — завглибшки не менше 0,7 метра. Броньоване скло автомобіля монтується зовні, що дозволяє провести швидку заміну при його пошкодженні.

На бронеавтомобіль «Новатор» встановлено шини підвищеної прохідності. Якщо колесо (або навіть усі) буде сильно пошкоджене чи повністю зруйноване, він усе одно зможе рухатися та евакуювати екіпаж на відстань до 50 кілометрів. Його також обладнано сучасною системою пожежогасіння в салоні та в моторному відсіку, що виготовлена за стандартами НАТО. Завдяки ультрафіолетовим та інфрачервоним детекторам система виявляє займання за 3 мілісекунди та ліквідує її за 250 мілісекунд. При цьому газ, який використовується для гасіння, є нешкідливим для екіпажу. Не виділяє отруйних речовин при загорянні й матеріал внутрішнього оздоблення десантного відсіку.

Цей бронеавтомобіль має й спеціально розроблену автономну систему кондиціонування та обігріву. Вона створює комфортний мікроклімат всередині машини за температури повітря за бортом від –40 до +50 градусів за Цельсієм. Фільтровентиляційна установка забезпечує очищення і подачу повітря в десантне відділення. На борту автомобіля є супутникова навігація та тепловізійний пристрій.

Всі двері СБА «Новатор» обладнано спеціальними підсиленими ригелями і замками підвищеної надійності та відкриваються ззовні у екстрених ситуаціях. У салоні створено спеціальне освітлення (білий, червоний, синій колір) та система повного, часткового та нічного маскувального освітлення в темний час доби. У автомобілі встановлено камеру заднього виду із виведенням на монітор, навігатор та тепловізійний пристрій для виявлення та супроводження цілей, а також пересування в абсолютній темряві. У вантажному відсіку передбачені місця як для сидіння, так і для фіксації санітарних нош. За потреби бокові борти легко знімаються для полегшення процесу завантаження/розвантаження та перевезення вантажів різного розміру.

Безумовно, спеціалізований броньований автомобіль «Новатор» у разі його прийняття на озброєння може суттєво підвищити якість виконання завдань підрозділами спеціального призначення силових управлінь і відомств України.

Сергій ВОРОНКОВ, «Народна армія»

Tags
Show More

Related Articles

Close