Соціальний захист

Знайти роботу можна через скайп, а відкрити власну справу — пройшовши тренінг

Таке ноу-хау практикують у службі зайнятості Черкащини для працевлаштування колишніх військових і таким чином допомагають їм швидше адаптуватися в соціумі та відчувати себе потрібними суспільству

До кожного клієнта тут особливий підхід. Як результат — рівень працевлаштування учасників бойових дій в області значно вищий, ніж у цілому по Україні. Лише минулого року кожного третього атовця області працевлаштовано.

Про особливості роботи Черкаського обласного центру зайнятості розповів його директор Григорій Дендемарченко

— Після повернення з війни бійцям важко пристосуватися до нового ритму життя. Наявність гідної роботи є тим фактором, що сприяє адаптації?

— Працевлаштованість є чи не найважливішою складовою цього процесу. В нашому центрі це чудово усвідомлюють, тому й алгоритми нашої роботи побудовано відповідним чином. Знаючи, що демобілізовані тривалий час не працювали за професією, робимо ставку на професійне перенавчання. Його ефективність уже підтверджено майже стовідсотковим працевлаштуванням, і в цьому Черкащина — своєрідний лідер. Приміром, минулого року після перенавчання одразу було працевлаштовано 99,1% осіб, цьогоріч — 87,2%. По Україні ці показники дещо скромніші. Крім того, усі атовці, яким виповнилося 45 років, та особи з інвалідністю з їх числа, незалежно від віку, мають право на отримання ваучера для перепідготовки, зміни спеціальності чи підвищення кваліфікації. При цьому намагаємося дбати й про те, щоб такі люди отримали роботу з відповідним соціальним пакетом. Усього до нас звернулися 4354 демобілізовані військовослужбовці. Роботу отримали 1655. Цього року звернулися 232 громадянина, і більшу половину вже працевлаштовано.

— Певна частина ветеранів АТО започатковує власні справи. І тут неабияка ваша заслуга. Чи багатьом допомогли?

— Власний бізнес — особливий напрямок. Усвідомлюємо, що, допомагаючи атовцям із відкриттям власної справи, ми створюємо нові робочі місця. У виграші — всі. Для цього проводимо відповідні цільові семінари та тренінги, надаємо індивідуальні профконсультації, щоб людина сформувала власний план побудови кар’єри. Починаючи з 2014 року за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття 132 демобілізовані вже зареєстрували підприємницьку діяльність. Наприклад, атовець зі Звенигородщини Сергій Муленко відразу після повернення з війни звернувся по допомогу до районного центру зайнятості. Фахівці запропонували йому відвідати інформаційні тренінги й семінари, де він дізнався про можливість розпочати власну справу, тому вже невдовзі успішно захистив бізнес-план і відкрив магазин жіночого одягу. Черкащанин Валерій Грох після звільнення зі служби також пройшов перенавчання в Черкаському бізнес-коледжі. Минуло лише півроку, а він уже планує розширювати власне виробництво. І таких прикладів багато.

— Бійцям, яких було поранено, працевлаштуватися складніше. Чи вдається досягти компромісу із роботодавцями?

— Труднощів вистачає, але спільними зусиллями інколи вдається робити неможливе. Сергій Кахчі з Черкас — один із військових, який отримав інвалідність через поранення на війні. Маючи досвід роботи водієм автотранспортних засобів, він тривалий час самостійно шукав роботу. Та лише коли звернувся до нас, зміг працевлаштуватися. Пройшов навчання й отримав нову професію: тепер він — водій автонавантажувача. Зараз Сергій успішно працює на місцевому підприємстві.

— Усі центри зайнятості мають спільні функції та завдання, але в кожному регіоні намагаються по-своєму допомагати бійцям працевлаштуватися. Які нововведення є у вас?

— Іще минулого року ми запустили онлайн-консультування для учасників бойових дій. І це дійсно зручно. Ми працюємо в режимі скайп-зв’язку, який передбачає тристоронні переговори між представником служби зайнятості, роботодавцем і шукачем роботи. Такі співбесіди можуть проводитися не лише з місцевими працедавцями, але й з роботодавцями інших регіонів. Процес дуже простий і дієвий. Також активно залучаємо громадські та волонтерські організації, заклади освіти, охорони здоров’я.

Ми у постійному пошуці нових методів роботи. Минулоріч впровадили використання відеорезюме, відеопрезентацій вакансій, онлайн-співбесід та комунікацій із безробітними через соцмережі. Також на початку 2017-го Державна служба зайнятості запустила нові сервіси «Електронна черга для безробітних» та «Електронний кабінет», за допомогою яких кожен може самостійно, не гаючи часу, записатися на індивідуальний прийом до фахівця служби зайнятості. На сьогодні цим скористалися майже 3000 громадян, а вже з початку цього року — більше 1000. Для працедавців ми ввели «Електронний кабінет роботодавця», який являє собою сучасний сервіс інформаційних технологій, орієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування служби зайнятості.

— Тривалі пошуки роботи все ж повертають людей в армію. Чи помічали цю тенденцію?

— Звісно. Певна частина демобілізованих повертаються в армію за контрактом. На це є низка причин. Тут і адаптація до мирного життя, й соціальні гарантії. Не завжди на цивільній роботі можна зустріти таке розуміння й братерство, як у війську. Мабуть, тому з 2015 року 340 осіб знялися з обліку й оформили контракт із ЗСУ, з них третина — в 2017-му. Ми всіляко намагаємося допомогти колишнім учасникам бойових дій іти вперед та досягати результату, тому й надалі будемо підтримувати наших захисників.

Ярослава ЗОРІНА, «Народна армія»

 

Державна служба зайнятості повідомляє

У першому кварталі 2018 року послугами Держслужби зайнятості скористалися 13 000 учасників АТО. Це майже 2,5% від загальної кількості безробітних українців (524 000 осіб), які зверталися по допомогу.

Статистика свідчить про те, що суттєво збільшують шанси на працевлаштування курси професійної підготовки та перенавчання, які організовують місцеві служби зайнятості. Цією можливістю цього року вже скористалися близько 12 000 атовців.

У відомстві зазначають, що для підвищення конкурентоспроможності звільнених з військової служби і учасників АТО, старших за 45 років, впроваджено ваучери для навчання. Будь-хто із «запасників» може обрати для перекваліфікації одну з 19 професій й пройти безкоштовне перенавчання.

Загалом сьогодні по Україні зареєстровано 367 000 безробітних. Найбільше їх у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській та Харківській областях — від 21 300 до 26 600 осіб. Найменше — у Закарпатській, Івано-Франківській, Луганській, Волинській, Тернопільській та Чернівецькій. Водночас у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Одеській та Харківській областях нині пропонується найбільша кількість вакансій для безробітних українців — від 5100 до 9700.

За даними Держслужби зайнятості в Україні, на квітень 2018 року середня заробітна плата, яку надають роботодавці, становить 4 898 грн.

 

По всій Україні діє гаряча лінія Державної служби зайнятості.

Відповіді на запитання можна отримати за єдиним безкоштовним номером: 0 800 50 99 66

Tags
Show More

Related Articles

Close