Україна і світ

Волкер вважає, що гаряча війна на Донбасі потребує термінових рішень

Гуманітарна ситуація на сході України, особливо поблизу зон бойових дій на Донбасі, ускладнюється протягом тривалого часу й зараз потребує термінових рішень.

Про це заявив під час телефонної прес-конференції у четвер спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер, повідомляє  Укрінформ.

“Ви можете побачити погіршення гуманітарної ситуації протягом тривалого часу”, – зауважив представник американського зовнішньополітичного відомства.

Як приклад, він навів виведення з ладу і неможливість належної роботи місцевої інфраструктури, у тому числі подачі електроенергії, тепло- й водопостачання, а також засобів комунікації. Крім того, за його словами, залишаються обмеженими можливості людей для пересування.

Особливо це відчувається в приватному секторі поблизу лінії розмежування. Крім того, за його словами, небезпечною залишається ситуація з питною водою через пошкодження вузлів цієї інфраструктури, а також затоплення шахт, у тому числі радіоактивно забруднених.

Волкер також звернув увагу на ризик для життя людей, які проживають в районах бойових дій і страждають від постійних обстрілів, у тому числі, прицільного снайперського вогню.

“Отже, це активний конфлікт, я би сказав, гаряча війна. І це вимагає величезної гуманітарної підтримки, яка не може ігноруватися”, – підкреслив високопоставлений американський дипломат. За його словами, “це справді потребує розгляду в терміновому порядку”.

Як повідомляв Укрінформ, спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер нещодавно завершив візит до України, в програмі якого мав переговори з вищим керівництвом держави, у тому числі з Президентом Петром Порошенком. Крім того, він відвідав зону бойових дій на сході України.

Tags
Show More

Related Articles

Close