Збройні сили України

Артилеристи знищували цілі модернізованими «Рапірами»

На одному з полігонів на Миколаївщині відбулися бойові стрільби протитанкового підрозділу окремої артилерійської бригади Військово-Морських Сил України

Навчання проходили дуже інтенсивно. Треба було перевірити мобільність підрозділу, спроможність артилеристів оперативно чинити опір, діяти на випередження й завдавати прицільних вогневих ударів по бронемашинах ворога. Однією з особливостей стало виконання бойовими обслугами підрозділу вправ бойових стрільб із модернізованих протитанкових гармат типу «Рапіра», які нещодавно надійшли на озброєння в цю артилерійську частину

— З оновлених гармат МТ-12 артилеристи стріляють уперше. Їхня бойова ефективність значно зросла. Крім здатності виконувати до 11 пострілів за хвилину, модернізована гармата має деякі особливості, адже тепер на неї можна встановити радіоприцільний комплекс «Рута». Це дає змогу протитанковому засобу ефективно стріляти по броньованих рухомих цілях в умовах обмеженої видимості (дим, туман) або вночі, — прокоментував командир протитанкового артилерійського дивізіону підполковник Олександр Малоголовко.

За словами старшого навідника гармати МТ-12 матроса Олександра, велику роль під час стрільб та управління вогнем відіграє злагодженість дій бойових обслуг, адже це єдиний організм, і жодний «гвинтик» у ньому не повинен давати збою. Від цього залежить успіх влучання у визначені цілі.

Варто наголосити, що артилеристи протитанкового підрозділу нещодавно повернулись після виконання завдань із захисту Батьківщини на території Донецької й Луганської областей. Часу на відпочинок було обмаль, оскільки на порядку денному — відповідальні завдання з відновлення техніки та озброєння, доукомплектування особовим складом та обладнанням.

Нині триває гаряча фаза підготовки — відновлення боєздатності підрозділу на полігоні. Моряки відпрацьовують практичні дії з тактичної й тактико-спеціальної підготовки. Відбувається бойове злагодження підрозділу.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

Tags
Show More

Related Articles

Close