Збройні сили України

Вихованці Одеського військово-морського ліцею взяли участь у флешмобі «Вітаємо наших ветеранів»

На день Перемоги під вікнами дома, де мешкає полковник у відставці Іван Кулібаба, що за станом здоров’я не зміг взяти участь в загальноміських урочистих заходах, було розгорнуто банер з портретом часів  Другої Світової війни, що на даний час зберігається в архіві Військово-історичного музею.

Одночасно, у дворі цієї звичайної одеської п’ятиповерхівки урочистим маршем пройшла рота почесної варти ліцею, а у виконанні оркестрантів Центру Військово-музичного мистецтва прозвучали мелодії воєнних років.

– Ми давно знайомі з Іваном Трохимовичем, і розрахунок був на те, що ветеран, якому зараз не зовсім добре, почує звуки військового оркестру та з’явиться на балконі, – розповідає представник штабу ВМС ЗС України Олег Найда. – Він дійсно вийшов на балкон, привітав і запросив нас в гості.

А побачивши свій портрет в руках ліцеїстів, він розчулився, і закричав дочці: “Дивись, Наталко, це ж я. Це ж я, молодий!”

До речі, Другу Світову війну Іван Кулібаба зустрів 21-річним парубком. Його батько завжди бачив сина танкістом. Але, після невдалої спроби вступити до танкового училища в 1939 році, Іван був зарахований на Чорноморський флот. Хлопця направили до Керчі, де через півтора року в складі 67-ї зенітної батареї він зустрів війну.

Червонофлотець Кулібаба брав участь в боях за Джанкой, Керч, бив ворога на Тамані, обороняв Новоросійськ. Бойові дії для нашого героя закінчилися на Малій землі.  В наслідку отриманого навесні 1943 року поранення, на фронт він вже не повернувся.

Євгеній СИЛКІН

Tags
Show More

Related Articles

Close