Україна і світ

“Люди в країнах НАТО вражені волею українського народу”, – Посол США при НАТО Кей Бейлі Хатчинсон

9“Ми прагнемо, щоб Україну включили до політики відчинених дверей під час наступного Саміту НАТО, запрошення до участі в якому Україна вже отримала”, – заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Постійним представником США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон на полях Київського безпекового форуму.

Окремо Віце-прем’єр-міністр окреслила очікування України від Саміту НАТО. Зокрема, повернення союзників до позиції проголошеної Декларації Бухарестського Саміту 2008 року про підтвердження політики відчинених дверей для країн, що прагнуть членства та відповідають вимогам запрошення до участі у Програмі розширених можливостей.

Кей Хатчинсон зазначила, що повністю підтримує євроатлантичні прагнення України, і їх так само підтримують більшість країн-членів. «Двері НАТО для України відчинені. Усе, що потрібно, це стандартні вимоги до країн-кандидатів: сильна демократія, сильна судова система, верховенство права, низька корупція. Успішна антикорупційна боротьба в Україні, окрім того, сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості та зростанню економіки України», – зазначила Представник США при НАТО. «Люди в країнах НАТО вражені волею українського народу, яку він демонструє з часів Революції Гідності. Ваші люди варті того, щоб користуватися всіма здобутками сильних демократій, як жителі країн-членів євроатлантичної спільноти», – підкреслила вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що для подальшого поступу реформ в Україні потрібен і час, і подолання супротиву старої системи. «На жаль, тривале колоніальне минуле дається взнаки. Нам потрібно дуже багато змінювати. Має відбутися не лише зміна «законодавчої рамки», а і зміна в звичках та ментальності людей», – додала вона.

Віце-прем’єр-міністр подякувала Кей Бейлі Хатчинсон за чіткі меседжі щодо майбутнього відносин Україна – НАТО. Зокрема, сьогодні під час свого виступу на форумі Кей Хатчисон запевнила в підтримці ідеї членства України в НАТО з боку Вашингтона. На думку Посла, Україна вже зараз рухається до членства в Альянсі, оскільки виконує відповідні Річні національні програми.

Повідомляє Урядовий портал

Tags
Show More

Related Articles

Close