Соціальний захистУкраїна і світ

«Прийшов у санаторій на милицях, а вийшов своїми ногами»

5546_p_14_img_0002У «Миргородкурорті» пройшли реабілітацію та лікування майже 2000 учасників АТО

Перший курортний сезон розпочався в Миргороді у квітні 1917 року. За століття мільйони українців та закордонних гостей з 30 країн світу отримали тут реальну допомогу у відновленні здоров’я. А п’ять років тому в Греції саме «Миргородкурорт» був визнаний Генеральною асамблеєю Всесвітньої федерації водолікування та кліматолікування «Найкращим курортом світу». Це найвища оцінка професіоналів курортної справи з 90 країн

Олег Лоза перебував на Сході країни з перших днів війни. У складі підрозділу часто виїжджав на бойові завдання. В один з днів натрапив на ворожу засідку, зав’язався запеклий бій. Під час зміни позиції ворог накрив Олега щільним вогнем. Він упав на землю й відчув страшенний біль — руку й ногу прострілили ворожі кулі.

— Хлопці швидко винесли мене з поля бою, зупинили кровотечу, перев’язали, — пригадує той день Олег Лоза. — А потім розпочалося тривале лікування. Спочатку харківський госпіталь, далі — клініка нейрохірургії у столичному шпиталі. Словом, провів на лікарняних ліжках чимало часу.

Динаміка одужання була млявою. Особливо нервував Олег через постійний біль у нозі і невтішну перспективу ходити з милицями. На той час набувала поширення програма реабілітації ветеранів АТО, і йому запропонували пройти її в одній з оздоровниць Миргорода.

— Прийшов у санаторій на милицях, а вийшов своїми ногами, — ділиться враженнями від курсу реабілітації Олег. — Такої оздоровчої «каруселі» я навіть не очікував: голкотерапія, масаж, лікувальна фізкультура, заняття на тренажерах, лікувальні ванни та душі, грязелікування, апаратна фізіотерапія. І от я тепер ходжу без милиць і навіть влаштувався на роботу.

— Ще 2014 року ми відкрили в усіх чотирьох санаторіях — «Хорол», «Березовий гай», «Полтава» та «Миргород» — відділення медико-психологічної реабілітації учасників АТО, — розповідає заступник генерального директора «Миргородкурорту» з лікувальної частини Наталія Бутенко. — Всі учасники бойових дій незалежно від того, з яким діагнозом вони до нас поступають, проходять комплексну діагностику в курортній поліклініці. Часто-густо ми виявляємо в хлопців, які прибули на реабілітацію після вогнепальних поранень, цілий «букет» захворювань і розробляємо для кожного індивідуальну програму оздоровлення.

5546_p_14_img_0001Наталія Олександрівна запропонувала оглянути лікувально-діагностичний комплекс. Забігаючи наперед, зазначу, що був вражений. Наприклад, у лабораторному відділенні поліклініки австрійський біохімічний автоматизований аналізатор крові дає можливість визначити 66 біохімічних показників, а японський гематологічний за 70 секунд видає 22 клінічні показники крові. Сучасна апаратура не лише прискорює проведення аналізів, а й гарантує найвищу точність досліджень.

За словами Наталії Бутенко, були випадки, коли за допомогою найсучаснішого обладнання та ефективних методик, які запроваджені в санаторії «Березовий гай», в учасників АТО визначали ризики захворювання, хоча клінічних проявів ще не було. Навіть іноземні колеги підтверджують, що в Миргороді з неперевершеною ефективністю лікують цукровий діабет. А ще тут допомагають тим, у кого є проблеми із серцем та судинами, опорно-руховим апаратом. Чудеса творить і всесвітньо відома мінеральна вода.

— Майже 90% моїх побратимів із батальйону пройшли реабілітацію в «Миргородкурорті», — розповідає колишній військовослужбовець 92-ї бригади, мешканець Полтавщини Сергій Бакало. — Тут допомагають не лише пораненим чи хворим унаслідок виконання завдань у районі бойових дій. Кожний атовець, замовивши путівку в управлінні соціального захисту, може пройти реабілітацію в миргородських санаторіях.

У розмові Сергій Бакало відзначив доброзичливе ставлення керівництва й усього персоналу курортного закладу до учасників бойових дій. Якщо курс лікування перевищує термін перебування учасника АТО в оздоровниці, то керівництво «Миргородкурорту» безкоштовно продовжує реабілітацію пацієнта на 4–5 днів. Крім того, атовці Полтавщини можуть безкоштовно користуватися й діагностичною базою курортної поліклініки.

Миргородець Віктор Костенко до війни жодного разу не лікувався в санаторіях, до яких рукою сягнути. Та контузія, отримана під час мінометних обстрілів на «нулі» та передвиразковий стан шлунка змусив досвідченого розвідника скористатися послугами «Миргородкурорту».

— Навіть нетривале перебування на реабілітації в санаторії пішло на користь, — зазначив у розмові Віктор Костенко. — Різноманітні фізіотерапевтичні процедури та збалансоване дієтичне харчування значно поліпшили мій стан. Лікарі ж санаторію наполягають, щоб я хоча б раз на півроку навідувався до них. Якби ж не робота…

Віктор Костенко разом із побратимами та за підтримки райдержадміністрації організували комунальне підприємство з охорони громадського порядку. 22 атовці отримали роботу, ще стільки ж найближчим часом підприємство має набрати. В активі вчорашніх бійців АТО — зупинення незаконної вирубки лісу, затримання ґвалтівника, попередження інших злочинів. Ефективну роботу миргородських атовців помітив голова Полтавської обласної держадміністрації Валерій Головко і розпорядився створити схожі підприємства в інших районах.

Що ж стосується «Миргородкурорту», то кожен, хто побував на оздоровленні і реабілітації та отримав послуги європейського рівня, мріє ще раз там побувати. Не є винятком й учасники АТО. Тому вони прямують до скульптури гоголівського героя козака Пацюка і натирають найбільший вареник у його мисці. За курортною легендою, при цьому треба задумати бажання. Хлопці мріють про одужання і обов’язково про мир в Україні.

Олександр ТЕРЕВЕРКО,  «Народна армія»

Tags
Show More

Related Articles

Close