Збройні сили України

Рада дозволила військовим після поранення продовжувати службу в армії

Військові, які повернулись із зони АТО та були визнані рішеннями військово-лікарських комісій непридатними до військової служби за станом здоров’я, за власним бажанням зможуть продовжувати служити.

1113Законопроект №6052 ухвалила Верховна Рада  5 квітня у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками 231-им голосом, повідомляє ВР України.

Згідно з ухваленим документом військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби, можуть бути залишені на службі на посадах, що не потребують фізичного навантаження. У разі ж, якщо такі військовослужбовці проходять службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, вони матимуть право бути прийнятими на військову службу за контрактом.

Закон також передбачає підвищення граничного віку прийому громадян на військову службу (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів ВНЗ, у тому числі тих, що здійснюють підготовку осіб на посади сержантського та старшинського складу.

Крім цього, на виконання рішення Верховної Ради від 27 лютого, з урахуванням пропозицій Головного науково-експертного управління Апарату ВР, в остаточній редакції законопроекту статтю 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» викладено в новій редакції. При цьому збережено чинні положення щодо звільнення з військової служби відповідних категорій військовослужбовців та узгоджено інші положення цього закону із новою редакцією статті.

 

Tags
Show More

Related Articles

Close