Збройні сили України

«Урагани» на узбережжі: у Військово-Морських Силах ЗС України проведено тактичні навчання з бойовою стрільбою

Десант противника в складі ротної тактичної групи, посиленою 4-ма танками і 6-ма БМП, висадився на морському узбережжі Одеської області і під вогневим прикриттям корабельної артилерії і штурмової авіації захопив плацдарм на стратегічно важливому рубежі. Для стримування «ворога» була організована оборона ділянки силами роти морської піхоти при підтримці артилерії.

Саме за таким сценарієм в одній з артилерійських частин Військово-Морських Сил України розпочалися дводенні тактико-спеціальні навчання з бойовою стрільбою. Метою заходу стало відпрацювання дій реактивною артилерійською батареєю, яка підтримує морську піхоту в ході оборони морського узбережжя.

План навчань передбачав три етапи.  На першому — реактивні артилерійських батареї були приведені у вищу ступінь бойової готовності, на другому — вони здійснили висування  у визначений район призначення із заняттям позицій, а на заключному етапі — військові моряки вдосконалювали навички управління підрозділами та вогнем при підтримці дій роти морської піхоти під час ведення «чорними беретами» оборонного бою.

Серйозності навчанням додавав і той факт, що для підтримки дій морпіхів були задіяні реактивні системи залпового вогню «Ураган». І хоча артилеристи діяли в умовах жорсткого дефіциту часу та без попереднього вивчення району бойових дій, їм знадобилося лише півтори години для приведення батареї в бойову готовність, здійснення маршу та зайняття відповідних позиції для відкриття вогню.

Такі добрі показники не стали несподіванкою. Адже майже половина артрозрахунків має достатній бойовий досвід, отриманий військовослужбовцями в ході бойових дій на сході України.

За словами командира батареї капітан-лейтенанта Сергія, морським артилеристам вдалося значно підвищити ефективність стрільб завдяки роботі в різних режимах систем запуску ракет.

— Спочатку ми вели залповий вогонь в постійному темпі: 16 ракет з інтервалом 0,5 секунди, а потім в так званому «рваному» темпі, коли перші 8 ракет запускаються з інтервалом 0,5 секунд, а решта з інтервалом 2 секунди. Завдяки використанню «рваного» темпу наші розрахунки значно знизили частоту і амплітуду коливань бойових машин та покращили купність влучень. В результаті всі зазначені навчальні цілі були вражені, а відхилення ракет склали допустимі межі, — зазначив комбат.

Кращим за підсумками стрільб став розрахунок головного старшини Олександра, військовослужбовцям якого вдалося вкластися у встановлені нормативні 3 хвилини при переведенні машини з похідного в бойове положення.  Також вони продемонстрували добрі результати при зміні позицій, перезарядженні, зміні дальності стрільби та боєприпасів.

— Особисто я військову спеціальність навідника отримав ще в радянській армії. У 2014 році потрапив по мобілізації в артилерію. І хоча певні навички у мене були, довелося ще багато чому вчитися. Зокрема, і в ході під час боїв за Луганський аеропорт та під час визволення Авдіївки. Згодом уклав контракт, зараз командую розрахунком та передаю досвід молодим фахівцям, — каже головний старшина Олександр.

За словами керівника навчань, подібні заходи проводяться в артилерійських підрозділах ВМС ЗС України з метою перевірки здатності щодо виконання заходів з приведення у вищу ступінь бойової готовності та проведення бойового залагодження. Це сприяє підвищенню рівня польового вишколу військовослужбовців, удосконаленню ними знань та вмінь, що в подальшому сприяє успішному виконанню покладених на військовослужбовців  завдань.

Олександр КІНДСФАТЕР, “Народна армія”

Tags
Show More

Related Articles

Close