Соціальний захист

2017 року до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій звернулося понад 12 000 колишніх і діючих військовослужбовців

5536_p_17_img_0002— Основне завдання нашого центру — надання комплексних послуг з допомоги учасникам бойових дій, — розповів заступник директора установи Юрій Руденко. — Як інформаційно-консультаційних, так і, скажімо, допомоги психолога, юриста тощо. Центр відкрили 2016-го, це проект міської влади.

Іншими словами, тут можна дістати повну інформацію про те, який пакет документів потрібно підготувати для отримання тих чи інших соціальних гарантій, що належать ветеранам АТО. Тут розкажуть, куди конкретно потрібно звернутися, до кого, години прийому чиновників, які займаються питаннями воїнів АТО. В центрі працюють фахівці, які добре знають всі ветеранські пільги — державні, обласні, міські.

— Для кожної людини ми розробляємо своєрідну «дорожню карту», — продовжує Юрій Руденко. — Це алгоритм конкретних дій, що дозволяє ветерану в короткі терміни отримати все, що належить йому від міста. Це дуже важливо, адже пільг для учасників АТО багато, і деякі з них мають певні терміни дії. До прикладу, одноразова грошова допомога з міського бюджету Львова виплачується протягом чотирьох років.

Юрист центру допомагає правильно скласти будь-який юридичний документ — чи то позов, чи то запит. Багато роботи лягає на плечі психолога. Адже люди повертаються з війни часто-густо зі зміненою психосоматикою. Психолог проводить консультації також із сім’ями ветеранів.

— Наша психолог впровадила проект психологічної допомоги родинам та учасникам АТО «Сім’я, яка чекає», — зазначив Юрій Руденко. — Його ціль — навчити дружин, мам, дітей або чоловіків (якщо учасником АТО була жінка) розумінню, як жити зі змінами у психології, які принесла війна, визначити алгоритм дій, аби не розпалася сім’я, допомогти атовцю адаптуватися.

Часто проблеми, пов’язані з психологією, виникають за півроку-рік. Тому важливо розуміти їхню природу і симптоматику. А головне — не соромитися звертатися до психолога.

Для подолання усіх стереотипів психолог центру запровадила своєрідний клуб для дружин воїнів АТО. Вони збираються разом, займаються різноманітними рукотворами: розмальовують писанки, роблять іграшки тощо. Вони перезнайомились, і виникло зручне середовище для спілкування. А головним є те, що у такий спосіб ефективно надавалася психологічна допомога.

До речі, ветеранам не потрібно особисто приходити до центру, можна зателефонувати або поставити запитання на сторінці у Facebook.

— Також ми запровадили систему обдзвонювання учасників АТО. Райони міста закріплені за кількома фахівцями центру. Вони регулярно опитують атовців, як у них справи, чи є труднощі. Інформують про програми, проекти і заходи, які проводить центр. Загалом у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій працюють лише з десяток фахівців. Головний принцип роботи «рівний — рівному». Кожен із них був тим чи іншим чином дотичний до проведення АТО, — підсумував Юрій Руденко.

Головна мета зусиль працівників установи — стати певною точкою опори для захисників України, щоб кожен військовослужбовець знав свої права і завжди відчував підтримку.

Тарас ГРЕНЬ

Tags
Show More

Related Articles

Close